top of page

Hakkımızda

Özel Minik Uğur Böceğim Anaokulu

ÜNİVERSİTE MEZUNU ÖĞRETMENLER, UZMAN EĞİTİM KADROSU

İzmir Gaziemir'de bulunan okulumuz Özel Minik Uğur Böceğim Anaokulu'nda, alanında uzman öğreticiler ve oyun ablaları yardımıyla, 3-6 yaş arasında bulunan çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilir ve doğru bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Okulumuzda tam gün, yarım gün ve oyun grupları olarak kayıtlar alınmaktadır. Dilediğiniz zaman okulumuzun yönlendirme yapacağı pedagoglar, çocuk psikologları, çocuk doktorları ve diğer alanında uzman kurum ve kişiler yardımıyla, çocuğunuz hakkında danışmak istediklerinizi danışabilir ve kişisel bir yol çizebilirsiniz.

Okulumuzda çalışan tüm öğretmenler üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olup, aynı zamanda lisede de "Çocuk Gelişimi" okumuş kişilerdir. Eğitim personelimizin üniversite eğitimi almış olmasına, üniversitelerin evrensel ruhunu bilen, gelecek vizyonunu taşıyan eğitim kurumlarından gelmiş kişiler olmasına çok özen gösteriyoruz. Biliyoruz ki gerçek eğitim, gerçek bir eğitimciden gelir. Gerek eğitim personelimizin, gerek idari personelimizin sürekli olarak kendilerini geliştirmelerine, işlerini daha iyi yaparak sınıf içi verimi artırmalarına yardımcı oluyoruz. Her şeyden önce, kurum olarak birbirimizi seviyor ve sayıyoruz. Sevgi ve saygının olmadığı ortamda, çocuklarımızı büyütemeyeceğimizi biliyoruz. Çocuklarımız, sürekli sevgiyle sulanması gereken birer çiçek gibidir. Onlar soğuk ve sevgisiz yerlerde çiçek açamaz, solar. Bunun farkındayız.

YABANCI VELİLER VE ÇOCUKLARI İÇİN DİL DESTEĞİ

Kurumumuza kayıt yaptıran veya yaptırmak isteyen yabancı velilerimiz için sürekli olarak çeviri ve iletişim desteği sağlıyoruz. İdari kadromuz içerisinde ana dili gibi İngilizce bilen personelimiz bulunmaktadır. Bu süreçte her türlü yasal prosedür, iletişim vb. konularda desteğimizi sunuyoruz.

 

TEMİZ ARITMA SU VE SAĞLIKLI GIDALAR


Okulumuz içerisinde dondurulmuş, paketli, sağlığa zararlı olabilecek hazır içecek ve yiyecekler kullanılmamaktadır. Meyve, sebze ve her türlü gıda alışverişimiz, öğünlerimizden sadece bir saat önce, okulumuza komşu süpermarketten taze bir şekilde yapılmaktadır. Sunulan yemekler, öğretmenler, idari personel dahil okulda herkes tarafından yenmektedir. Sağlığa faydalı ve dengeli beslenme, kurumumuzda en önde gelen ilkelerden birisidir. Her gün, her öğün için ayrı, protein ve karbonhidrat dengesini koruyucu besinler sunulmaktadır. Çocuklarımızın hem doyduklarından emin olup, hem de ihtiyaç duyduklarından fazla, zararlı olabilecek ve obeziteye sebep verebilecek kadar yemelerine engel olarak, onlar için en doğrusunu uyguluyoruz. Detaylı bilgi paylaşımı için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Bununla birlikte, okulumuzda EverSky Su Arıtma Sistemleri bulunmaktadır. Çocuklarımız için sürekli olarak arıtılmış ve bekletilmemiş temiz su üretiyoruz. Uzun süre damacana veya su depolarında bekletilen içme suyunun zararlı olduğunu ve bakteri üretebileceğini farkında olup, taze suyun önemini benimsiyoruz.

İNTERAKTİF VELİ İLETİŞİM SİSTEMİ

Okulumuz, "Çocuğum Yanımda" isimli iletişim uygulamasını kullanmaktadır. Uygulamayı telefonunuza indirip, çocuğunuzun uyku ve yemek durumunu, etkinliklere katılımını, fotoğraflarını görüp, öğretmenine mesaj bırakabilir; aynı zamanda ilaç takibi ve yoklamasını takip edebilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz zaman okul yetkililerini arayıp istediğiniz konuda danışabilirsiniz. Veli bülteni, aylık yemek listesi ve duyurular bu sistem üzerinden velilerimize iletilmektedir. Sürekli ve çözüm odaklı iletişimin önemini biliyor, buna göre çalışıyoruz.

 

OKULUMUZDA SUNULAN EK BRANŞLAR

Çocuklarımıza, aldıkları temel Montessori sınıf eğitimlerinin, dil gelişimi, okul öncesi hazırlık ve rehberlik ve öz bakımlarının dışında da, yaş gruplarına göre ek branş dersler sunmaktayız. Bunlardan bazıları: Satranç, Drama, Robotik Kodlama, İngilizce, Zeka Oyunları, Modern Dans. Branşlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Pandemi sebebiyle branş derslerinde kısıtlamalara gidilmiş olup, kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte ağırlık verilecektir. Branş dersleri, çocuklarımızın hem eğlenmesi hem de enerjilerini, odaklarını başka yöne çevirebilmeleri için çok önemlidir.

ETKİNLİK ve AKTİVİTELER

Çocuklarımıza yaz ve kış aylarında, mevsim şartlarına göre çeşitli sınıf ve bahçe etkinlikleri yaptırıyoruz. Öğretmenlerimiz, çocuk gelişimi ve okul öncesi dallarında eğitim almış ve tecrübeli kişiler olup, aylık etkinlik ve müfredatlarını, belirli gün ve haftalar çerçevesinde hazırlayıp, mobil uygulamamız üzerinden paylaşmaktadırlar. Çocuklarımıza, ilkokula başlamadan önce kazanmaları gereken tüm yetkinlik ve becerileri, çeşitli oyun ve etkinlikler ile aşılıyoruz. 6 yaş için 1. Sınıf'a hazırlık çalışmaları da uygulanmaktadır. Eğitim programımız hakkında detaylı bilgi almak için, eğitim koordinatörümüzü arayabilirsiniz. Telefon numaralarımıza, iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.


Sınırlı kontenjan sayısından dolayı "Kayıt Avantajları'nı" konuşmak için siz değerli velileri tanışmak için bir kahve içmeye okulumuza bekliyoruz.

Kurucu & Yöneticiler

Okulumuz kurucusu ve yöneticileri, idari personelleri, kendi alanlarında uzman, eğitim sektöründe ve kurumsal iş dünyasında önemli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik ve çalışmalar yapmış kişilerdir. Kurucu ve yöneticilerimiz, ulusal ve uluslararası bir çok proje ve etkinliğe katılmış, aktif rol oynamış; eğitimde inovasyondan girişimciliğe kadar uzanan çoğu konuda başarılar elde etmiş eğitim profesyonelleridir.

 

Yönetim ekibimiz, çocuklarımıza, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, çağdaş yaşamın gereksinimleri doğrultusunda modern ve yenilikçi bir eğitim sağlamaya ant içmiştir. 

 

Okulumuz tamamen eğitim ve çocuk gelişimi odaklı bir yol izlemektedir. Bizler, çocuğunuzu emanet edeceğiniz kurumun fiziksel şartlarından daha çok, kurum sahiplerinin, yöneticilerinin ve öğretmenlerinin kim olduğuna dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple sizleri, okulumuzu ve bizleri tanımaya davet ediyoruz.

bottom of page