top of page

Atölyelerimiz

  • “Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir. Çünkü bu, bir çocuğun gelecekte olacağı yetişkini inşa ettiği dönemdir. Sadece zeka değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk, zekice bir yardıma, bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz.”

Maria MONTESSORI

Özel Minik Uğur Böceğim Anaokulu
​İngilizce Atölyesi

 

Gerçek anlamda İngilizce konuşabilen bir eğitim hedefliyoruz. Bu sebeple Özel Minik Uğur Böceğim Anaokulu olarak İngilizce eğitimlerimize çok önem veriyoruz. Öğrencilerimize, günlük hayatta kullanabilecekleri pratik ve akıcı bir İngilizce'yi aşılıyoruz. İngilizce atölyemizde öğrencilerimizin yaş gruplarına uygun eğitim ve müfredat belirlenmekte olup, çeşitli oyun ve etkinlikler eşliğinde uygulanmaktadır. Atölye öğretmenlerimiz alanında uzman, en az üniversite düzeyinde İngilizce ve ilgili bölümlerden mezun kişilerden oluşmaktadır. İngilizce atölyelerimiz haftanın belirli gün ve saatlerinde uygulanmaktadır.

Sanat Atölyesi

 

Öğrencilerimiz, doğal materyaller ve sanat malzemeleri ile çok sayıda etkinlik yapmaktadır. Uzman öğretmenler tarafından haftalık ve aylık olarak uygulanacak etkinlik ve oyunlar planlanır, gerekli materyaller temin edilir. Çocuklarımız çeşitli sanat etkinlikleri sayesinde hem kendilerini daha iyi ifade etmeyi, hem de özgür düşünmeyi öğrenirler. Resim çalışması, kolaj yapımı, kil ve çamur etkinlikleri, ebruli, çömlek atölyesi gibi alanlarda etkinlikler düzenlenir. Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini en iyi sanat yoluyla ifade edebildiklerinin farkındayız. Sanat eğitiminin çocukluktan başlaması gerektiğini ve bunun öğrencilerimizin hayal dünyasını, yaratıcılığını, el ve göz koordinasyonunu geliştirdiğini biliyoruz. 

Robotik Kodlama Atölyesi

Alanında uzman atölye öğretmenimiz ile çocuklarımız haftanın belirli gün ve saatlerinde robotik kodlama atölyesi gerçekleştirmektedir. Robotik kodlama atölyesinin çocuklara faydaları saymakla bitmez. Analitik düşünce becerisi kazandırır. Olay ve durumlar arasındaki ilişkiyi görebilmesini sağlar. Yaratıcı düşünmelerine yardımcı olur. Problem çözme yeteneğini artırır. Sistematik düşünmelerini ve makinelerin temel çalışma mantığını kavramalarını sağlar. Bu sebeple, günümüzün hızla gelişen ve değişen dünyasına çocuklarımızı hazırlayabilmek adına, okulumuzda robotik kodlama eğitimine büyük önem verilmektedir. Etkinlikler uzman öğretmen tarafından planlanır ve bülten olarak veliler ile paylaşılır.
 

Müzik Atölyesi

Müzik atölyesi, çocuklarımızın sesleri ve ses çıkaran unsurları tanımasına, sesin müziğe nasıl dönüştüğünü fark etmelerine ve işitsel algı becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.  Ritim duygusunun gelişimi, senkronizasyon içinde olmak, dinlemek ve doğru sesi çıkartabilmek gibi temel becerileri kazandırmayı hedefler. Çeşitli müzik aletleri ve materyaller ile çocukların farkındalık geliştirmelerini ve pozitif bir tutum sergilemelerini teşvik eder.

Fen ve Doğa Atölyesi

 

Çocuklarımızın odaklarını ve ilgi alanlarını genişletmek amacıyla, çocuklarımızın çevrelerini ve doğayı keşfetmelerini sağlayan deneyimler sağlıyoruz. Bu atölyemizde, çocuklarımızdaki merak duygusu, keşfetme dürtüsü, proje ve etkinlikler ile desteklenir. Çocuklarımız bitki ve hayvanları tanır, doğaya karşı sevgi ve sorumluluk besler.İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, vücudumuz, sağlığımız, besinler, hava olayları, sıvılar, kayalar, toprak, yer çekimi, uzay ve madde, soğukluk, sıcaklık, kuvvet, ses, hareket, enerji, batmaüyüzme, makineler, canlı-cansız varlıklar, mevsimler gibi konuların işlendiği atölyemizde çocuklarımız birbirinden farklı ilgi ve yetenekleri sayesinde kendilerini ortaya koymaktadırlar. 

Diğer Atölyelerimiz

 

Okulumuzda, mevcut atölyelerin dışında dönemsel olarak çeşitli etkinlik ve atölyeler de uygulanmaktadır. Çömlek atölyesi, satranç atölyesi, yaratıcı drama ve tiyatro atölyesi, mekanik atölye ve jimnastik atölyesi bunlardan bazılarıdır. Kurumumuzda çok yönlü eğitime ve çeşitliliğe önem veriyoruz. Bu sebeple çocuklarımızın duygusal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayabilecek her türlü etkinlik uygulanmaktadır. Söz konusu atölyeler, uzman ekipler, alanında uzman öğretmenler ve eğiticiler tarafından okulumuzda gerçekleşmektedir.

bottom of page