top of page

Eğitim Sistemimiz

​3-4 Yaş Okul Öncesi Eğitimi


Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine göre, 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi sunmaktadır. 3-4 yaş grubu öğrencilerimiz, kendilerine özel hazırlanmış sınıflarında, yaşıtları ile birlikte, sınıf mevcudu 15'i geçmeyecek şekilde eğitim görmektedirler. 3-4 yaş grubu öğrencilerimiz gün içerisinde, öğretmenler tarafından önceden hazırlanan aylık ve yıllık planlara uygun bir şekilde en doğru eğitimi almaktadırlar. Çocuklarımızın tüm öz bakım ihtiyaçları, sınıf öğretmenleri tarafından karşılanmaktadır. Bu yaş grubunda, çocukların hem eğlenip hem öğrenmelerini sağlamak amacıyla oyunlar ve etkinlikler aracılığı ile eğitime ağırlık verilmektedir.

5-6 Yaş Okul Öncesi Eğitimi

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine göre, 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi sunmaktadır. 5-6 yaş grubu öğrencilerimiz, kendilerine özel hazırlanmış sınıflarında, yaşıtları ile birlikte, sınıf mevcudu 15'i geçmeyecek şekilde eğitim görmektedirler. 5-6 yaş grubu öğrencilerimiz gün içerisinde, öğretmenler tarafından önceden hazırlanan aylık ve yıllık planlara uygun bir şekilde en doğru eğitimi almaktadırlar. Çocuklarımızın kısmi öz bakım ihtiyaçları, sınıf öğretmenleri tarafından karşılanmaktadır. Bu yaş grubunda, çocuklarımız, temel iletişim becerileri ve oyunların ötesine geçerek, daha yoğun bir eğitim almaktadırlar. Özellikle 6 yaş grubu öğrencileri 1. sınıf hazırlık çalışmaları yapmaktadır. Çocuklarımız, 6 yaşını doldurup, okul öncesi kurumumuzdan mezun olmadan önce, ilköğretim için kendilerine gerekli tüm yetkinlikleri ve becerileri kazandırmış oluyoruz.

Yenilikçi Geleneksel Anaokulu

 

Minik Uğur Böceğim Anaokulu, İzmir Gaziemir'in en iyi okul öncesi kurumlarından biri olmanın gururu ile okul öncesi eğitimine aynı başarı ve azim ile devam etmektedir.

 

Minik Uğur Böceğim Anaokulu'nda, öğrenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler. Çocuklar, özdisiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilkelerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

bottom of page